logo

PŘES 70 PRVKŮ BEZPEČNOSTI

 

 

 

AIRBAGY PRO OCHRANU ZE VŠECH STRAN

Grand Cherokee 2016, který nyní nabízí až 70 prvků bezpečnosti přináší ve standardu vícestupňové čelní airbagy řidiče a spolujezdce a také boční okenní airbagy. Standardní nárazová zóna v přední části vozu a boční výztuhy ve dveřích (integrované ve dveřích) pomáhají absorbovat energii nárazu a snížit její přenos na cestující.

 

MONITORING MRTVÉHO ÚHLU

Monitoring mrtvého úhlu BSM využívá dvojici radarových snímačů pro sledování mrtvých úhlů, což znamená, že nepřetržitě monitoruje prostor mezi vašim Grand Cherokee a vozidly po stranách. Jakmile systém odhalí vozidla nacházející se příliš blízko, aktivuje zvukovou výstrahu a na patřičné straně se objeví ikona ve zpětném zrcátku.

 

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA PARKVIEW®

Nová parkovací kamera ParkView® s parkovacím asistentem ParkSense® vpředu a vzadu varuje o možných překážkách, čímž usnadňuje couvání a parkování. Kamera zobrazuje dění za vozidlem včetně dynamických naváděcích linek, a to vždy po zařazení zpátečky. Během parkování nebo při podobných manévrech systém upozorňuje na dříve skryté objekty a informuje o nich zvukovým signálem a poskytuje tak dostatek času pro reakci.

 

ASISTENT PRO ROVNOBĚŽNÉ A KOLMÉ PARKOVÁNÍ

Aktivní asistent pro paralelní a kolmé parkování je výbava, kterou je možné objednat k modelu Jeep® Grand Cherokee, výrazně pomáhá při parkování. Po rozpoznání vhodného prakovacieho místa, systém vydá zvukové pokyny řidiči, které se zároveň objeví i na řídícím panelu. Řidič zaraduje rychlost, ovládá brzdu a plyn, zatímco aktivní asistent pro parkování ovládá volant.

 

ASISTENT LANESENSE® PRO JÍZDU V PRUHU

Tato nová funkce sleduje polohu vozidla v rámci pásma. Snímá nečekanou změnu jízdního pruhu, varuje řidiče a zařadí auto do správného pruhu.

 

VOLITELNÉ SYSTÉMY ZABRAŇUJÍCÍ NEHODÁM

Tyto varovné systémy ocení i pozorní řidiči. Při rychlém přibližování k jinému objektu vás systém varování před čelním nárazem FCW s funkcí zmírnění následků nehody bude nejen varovat vizuálně a zvukovou výstrahou, ale v případě nevyhnutného nárazu zahájí i automatické brzdění. Adaptivní tempomat ACC pak automaticky přizpůsobuje rychlost vozidla tak, aby udržel přednastavenou bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla.

 

BEZPEČNĚ A POD KONTROLOU

Soustava bezpečnostních senzorů pomáhá udržet směrovou kontrolu nad vozidlem a poskytuje okamžitou pomoc při odklonu od zamýšleného směru. Systém elektronické kontroly stability ESP koordinuje také funkci kontroly proti převrácení ERM, protiblokovací systém brzd ABS a kontrolu trakce pro všechny rychlosti. Při zjištění prokluzu nebo odchylky tyto systémy okamžitě vysílá do akce.